خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ماهیت حقیقی سایت خبرآنلاین

  توهین <a href=به مقامات عالیرتبه نظام در سایت خبرآنلاین" width="248" />

  اگر شما از بازدیدکنندگان سایت خبرآنلاین نباشید حتماً نام آن را شنیده اید. سایتی که در سال 1387 آغاز به کار کرد و خیلی زود مخاطبان خود را پیدا کرد. اما این سایت این روزها ساز ناکوکی می‌زند و سعی در القای مطالبی نادرست به مخاطبان دارد. سایتی که تخریب دولت احمدی نژاد و حمایت کورکورانه از اقدامات دولت تدبیر و امید را در دستور کار روزانه‌ی خود قرار داده است. یکی از تکنیک های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر، تکرار است. یک رسانه به یک بار درج خبر یا تحلیل اکتفا نکرده و به بهانه های مختلف و از زوایای گوناگون آن را باز نشر می دهد زیرا با تکرار، احتمال پذیرش مطلب نزد مخاطب بالا می رود. این درست همان سیاستی است که خبرآنلاین به منظور تخریب دولت نهم و دهم در پیش گرفته است(لازم به ذکر است ذکر این مطلب به معنای حمایت از دولت پیشین نیست). اما اگر به عناوین این سایت نگاهی داشته باشید با تیترهای هدف داری مواجه خواهید شد که سعی در القای مطالبی خلاف واقع به مخاطب دارد و این درحالی است که در بند اول مرام نامه‌ی این سایت به انصاف و بی غرضی و خودداری از تبلیغ سیاسی اشاره شده است!

   در مطلب زیر به بررسی فقط نمونه ای از عملکردهای اخیر این سایت پرداخته خواهد شد.

  خبرآنلاین در تاریخ 12تیرماه سال94 با عنوان« سیاه نماترین صدا وسیمایی که دیده ایم/تخریب فرزندان انقلاب در اوج مذاکرات» به تحلیلی پرداخت که طی آن به صدا و سیما حمله کرده و انواع اتهامات را به این سازمان وارد کرد(لینک خبر: http://www.khabaronline.ir/detail/432552/Politics/government). در این تحلیل آمده است:« در تهران صدا و سيما بدون در نظر گرفتن منافع ملي رويکرد متفاوتي را سر لوحه کار خود کرده است.» و یا در ادامه آورده شده:« اين اتفاقات در حالي مي افتد که در دوره پيشين مذاکرات هيچ رسانه اي حق بررسي مذاکرات و يا بازنشر مطالبي که رسانه هاي خارجي نداشت و اين ابلاغيه شوراي عالي امنيت ملي بود. لازم به ذکر است که معاون رسانه اي سعيد جليلي در دوران دبيري شوراي عالي امنيت ملي پيمان جبلي بود که هم اکنون معاون خبر صدا و سيما است.» نکته اول که جلب توجه می کند عنوان این سایت است که از فعل «دیده‌ایم» استفاده کرده و سعی دارد با القای چنین مطلبی، مخاطب را نیز همسو با خود جلوه دهد. همچنین با آوردن کلمه «فرزندان انقلاب» به طور غیرمستقیم می خواهد اشاره کند که صدا و سیما بر خلاف نظرات رهبری عمل می کند اما آیا واقعا چنین است؟ مگر رهبری بار ها تأکید نکردند که مردم از جزئیات مذاکره مطلع شوند. کاری که مسئولین و تیم مذاکره کننده باید آن را انجام می دادند و ندادند و حال صدا و سیما این بار را به دوش می کشد. آنچه از این تحلیل خبرآنلاین برداشت می‌شود این است که این سایت منافع ملی را در سکوت کردن و امضای هر توافقی که شده با غرب می‌داند و از نظر این سایت منتقدین مذاکرات حق صحبت و اظهار نظر در رسانه ملی را ندارند. این سایت حتی به پیمان جبلی اشاره کرده و او را مقصر جلوه می‌دهد کسی که با آمدن او فرصت مناظره‌ی برابر به طرفداران و منتقدان مذاکرات داده شد در حالی که پیش از این منتقدین فرصتی برای صحبت پیدا نمی‌کردند. در جایی از تحلیل، به مستندات صدا و سیما در خصوص سابقه و عهدشکنی های غرب به خصوص آمریکا اشاره شده و این کار را بر خلاف فعالیت تیم مذاکره کننده عنوان داشته. سؤال اینجاست که مگر هشدار‌های صدا و سیما و نشان دادن سابقه منفی و خطرناک آمریکا بسط بیشتر منویات مقام معظم رهبری در خصوص مورد اعتماد نبودن آمریکا نیست؟ مگر فعالیت صدا و سیما در این مدت غیر از آگاهی بخشی به مردم چیز دیگری بوده است؟ مگر مستند و صحبت دروغ و خلاف واقعی از صدا و سیما منتشر شده که امثال چنین سایت ها و رسانه هایی احساس خطر کرده اند و به آن حمله‌ور شده‌اند؟ آنچه در این بین حائز اهمیت است فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند:«کسانی که چهره هیولایی آمریکا را  با بزک رسانه‌ای می پوشانند، خائن هستند.»

  در پایان یادآور می‌شوم که درست است چنین مواردی در رسانه‌های داخلی و خارجی فراوان است اما با توجه به رویکرد این وبلاگ که آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در جهت آرمان های انقلاب اسلامی است، این وظیفه احساس می‌شد که در حد وسع و توان چنین مواردی بیان شود.


  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : سایت ,سیما ,رسانه ,کرده ,چنین ,اشاره ,معظم رهبری ,آگاهی بخشی ,چنین مواردی ,مقام معظم ,مذاکره کننده ,
  ماهیت حقیقی سایت خبرآنلاین

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر